EN PL

Ramiona reakcyjne DOGA

Informacje o produkcie

Ramiona reakcyjne z kontrolą położenia (ramiona reakcyjne, ramiona z systemem pozycjonowania)

Ramiona reakcyjne z kontrolą położenia dostępne są jako nowoczesny system sterowania POSI, odpowiedzialny za identyfikację położenia wkrętarki i miejsca, w którym przymocowano wkręt.


Zadaniem ramion reakcyjnych systemu POSI jest także blokada wkrętarki w sytuacji, gdy wkręt trafi w nieodpowiednie miejsce. Ramiona reakcyjne z kontrolą położenia doskonale współgrają z większością dostępnych sterowników wkrętarek.
System sterowania POSI to gwarancja:

  • zabezpieczenia procesu montażowego – dzięki nim można w prosty sposób wykryć pominięte wkręty lub uszkodzone gwinty;
  • dostosowania standardowych wkrętarek pneumatycznych i elektrycznych do najbardziej rygorystycznych wymogów monitorowania procesu.

 

Ramiona reakcyjne teleskopowe serii DMF (ramiona reakcyjne, ramiona teleskopowe)

Ramiona reakcyjne teleskopowe serii DMF umożliwiają sztywne mocowanie narzędzia montażowego na końcu statywu. Ramiona teleskopowe DOGA przemieszczają się w płaszczyźnie pionowej i poziomej, a następnie wysuwają się, co wpływa na znaczną absorpcję momentu reakcji i przenoszenie siły na rękę operatora.
Statyw teleskopowy serii DMF wyposażony został w ramię wykonane z włókna węglowego. Jego atutem jest kompaktowy rozmiar i wygoda podczas użytkowania sprzętu. Zastosowano w nim wysoce wydajny układ odciążający, zapewniający nie tylko większą wydajność i lepszą jakość pracy, ale także najwyższy poziom bezpieczeństwa.
W naszej ofercie znaleźć można specjalne statywy teleskopowe DMF z momentem reakcji do 200 Nm, stosowane przede wszystkim w kluczach kątowych, wykorzystywanych na liniach montażu samochodów.

 

 

Ramiona reakcyjne liniowe serii BA (ramiona liniowe, ramiona reakcyjne)

Ramiona reakcyjne liniowe serii BA decydują o sztywnym, solidnym mocowaniu narzędzia montażowego na końcu statywu. Ramiona reakcyjne do narzędzi pracują w płaszczyźnie pionowej i pionowej, by na koniec wysunąć się i zredukować tym samym moment reakcji, przenosząc siłę na rękę operatora.
Statyw teleskopowy serii BA posiada nowoczesny układ odciążający, który gwarantuje użytkownikowi:

  • wysoki poziom komfortu podczas operacji dokręcania;
  • bezpieczeństwo pracy;
  • lepszą wydajność;
  • doskonałą jakość pracy.

Statywy teleskopowe to modele z wysuwanym ramieniem reakcyjnym liniowym serii BA, osadzonym na prowadnicy.

 

Przykłady zamocowań narzędzi na różnych rodzajach ramion reakcyjnych DOGA:

 

Ramiona przegubowe z systemem Easy Push serii BA-R (ramiona przegubowe, ramiona reakcyjne)

Ramiona przegubowe z systemem Easy Push serii BA..R solidnie mocują narzędzia montażowe na końcu statywu, dzięki czemu podwyższają komfort pracy operatora. Ramiona przegubowe pracują w orientacji pionowej i poziomej, a następnie wysuwają się, dzięki czemu absorbują część momentu reakcji, który przenoszony jest na operatora sprzętu.

Statyw teleskopowy, do którego mocuje się ramiona przegubowe, posiada specjalny układ odciążający, podwyższający zarówno komfort i bezpieczeństwo podczas dokręcania, jak również jakość oraz wydajność pracy.

Statywy teleskopowe DOGA stosowane są w sytuacji, gdy moment reakcji w trakcie dokręcania przekracza 3 Nm w przypadku narzędzi z uchwytem prostym, a także 8 Nm dla narzędzi z uchwytem pistoletowym. Na prowadnicy statywu stosuje się wówczas siłownik ułatwiający proces dokręcania, redukując tym samym wysiłek operatora.
W naszej ofercie znaleźć można statywy teleskopowe DOGA z ramieniem łamanym, w różnych wersjach wykonania.

Przykładowe sposoby mocowania narzędzi na różnych rodzajach ramion przegubowych DOGA:

Pobierz katalog z ofertą

Ramiona reakcyjne DOGA

Ramiona reakcyjne DOGA

[real3dflipbook id='466']

Ramiona reakcyjne DOGA ENG

Ramiona reakcyjne DOGA ENG

[real3dflipbook id='467']

Call Now