EN PL

Pompy membranowe YAMADA

Informacje o produkcie

Pompy membranowe Yamada zasilane przez powietrze zyskują na popularności głównie dzięki niskim kosztom eksploatacji i dużej różnorodności wykonania materiałowego. Różnorodność ta pozwala na możliwość transportowania prawie każdego rodzaju cieczy w zakresie od 0 do 800 l/min. Pompy membranowe Yamada wykonuje się z aluminium, żeliwa, polipropylenu, kynaru czy z teflonu oraz ze stali nierdzewnej. Pompy membranowe Yamada, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie mają zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł chemiczny, ceramiczny, spożywczy, kosmetyków i farmaceutyczny, farb i lakierów, galwaniczny, papierniczy i drzewny, mechaniczny czy też w budownictwie i kopalnictwie.

yamada pompy membranowe

Dziesięć podstawowych zalet stosowania pompy membranowej Yamada:

  1. Transportuje wiele rożnych cieczy z dużą zawartością ciał stałych: z uwagi na brak szczelnie do siebie przylegających lub obracających się części nie ma problemów z pompowaniem cieczy o dużej zawartości i/lub objętości ciał stałych.
  2. Samozasysanie: budowa pomp Yamada (z wewnętrznymi zaworami zwrotnymi) pozwala na dużą wysokość ssania nawet przy uruchomieniu na sucho gęstych i lepkich cieczy.
  3. Możliwość pracy na sucho: ciasno spasowane łączniki i części przesuwne nie są zagrożone – pompa może bez żadnych uszkodzeń pracować na sucho.
  4. Regulowane natężenie przepływu i ciśnienie tłoczenia: pompy Yamada zapewniają dużą wygodę instalacji. Wystarczy doprowadzić sprężone powietrze do dystrybutora, a do portów ssania i tłoczenia medium dołączyć właściwe przewody instalacyjne. Nie ma potrzeby użycia żadnego dodatkowego, skomplikowanego układu sterowania.
  5. Przenośna/prosta instalacja: pompy Yamada mogą być przenoszone w różne miejsca linii technologicznej. Wystarczy podłączyć przewód doprowadzający powietrze i przewody z cieczą – pompa jest gotowa do pracy. Instalacja i eksploatacja nie wymagają użycia skomplikowanego układu sterowania.
  6. Wyeliminowane niebezpieczeństwo przeciążenia: ponieważ ciśnienie tłoczenia nie może nigdy przekroczyć ciśnienia zasilania powietrza, zamknięcie przewodu wylotowego nie powoduje żadnego zużycia lub uszkodzenia. Pompa po prostu zwolni i zatrzyma się.
  7. Wrażliwość na poślizg: konstrukcja pomp Yamada wyróżnia się również łagodnym sposobem przetłaczania cieczy, bez pulsacji ciśnienia i uderzeń mogących niszczyć strukturę wrażliwych na to substancji.
  8. Zabezpieczenie przeciwwybuchowe: pompy Yamada są napędzane sprężonym powietrzem, dlatego też mogą pracować w środowisku zagrożenia wybuchem.
  9. Zatapialność: jeśli elementy zewnętrzne pompy są odporne na działanie czynnika pompowanego (kompatybilność) można je zatapiać w cieczy poprzez zwyczajne wyprowadzenie przewodu wylotowego powyżej poziomu cieczy.
  10. Niezmienna skuteczność pompowania: brak wirników, kół zębatych czy tłoków, które w miarę upływu czasu zużywają się i prowadzą do  stopniowego spadku sprawności/natężenia przepływu.

Pobierz katalog z ofertą

Katalog YAMADA

Katalog YAMADA

[real3dflipbook id='648']

Call Now