EN PL

Odsysanie / odkurzacze

Informacje o produkcie

Praca z materiałami drewnianymi i innymi wiążę się z produkcją sporej ilości szkodliwych dla zdrowia pyłów. W ich eliminacji i oczyszczaniu środowiska pracy pomogą Państwu nowoczesne, profesjonalne odkurzacze, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu. To urządzenia wysokiej klasy, dopuszczone do usuwania pyłów średniej klasy M, wyposażone w wiele udogodnień i środków bezpieczeństwa, do których zalicza się funkcja antystatyczna. W ofercie umieściliśmy także odkurzacze specjalistyczne do odsysania azbestu oraz specjalne wysięgniki.

Zawsze pracuj z odsysaniem! Pamiętaj o prawidłowym wyborze odkurzacza!

Dla ochrony zdrowia i utrzymania miejsca pracy w czystości potrzebne jest intensywne i pewne odsysanie. Należy pamiętać, że szkodliwość pyłu zależy od wielkości cząstek, od ilości i czasu oddziaływania na płuca. Drobne pyły są znacznie bardziej szkodliwe dla dróg oddechowych. Wiele z nich zostało zakwalifikowanych jako szczególnie szkodliwe dla zdrowia. Na przykład dwutlenek krzemu powoduje powstawanie raka płuc. Dlatego też przy pracy z pyłami mineralnymi, które zawierają krzem, należy pracować ze sprawdzonym i atestowanym odkurzaczem. Takie możliwości zapewniają odkurzacze mobilne serii CTL, CTM i odkurzacze specjalne oraz modele wyposażone w funkcję automatycznego oczyszczania filtra AUTOCLEAN.

Tak ważne jak powietrze do oddychania. 3 dobre powody do pracy z odsysaniem:

  1. Rozpocznij od najważniejszego: swojego zdrowia. Odkurzacze mobilne gwarantują wchłonięcie do 99,995 % pyłów, które powstają przy klasycznym szlifowaniu, cięciu lub frezowaniu. Innymi słowami, to co inaczej docierałoby drogami oddechowymi do płuc, ląduje bezpośrednio w zbiorniku.
  2. Piękny efekt uboczny: odkurzacze mobilne cieszą również Twoich klientów, dzięki otoczeniu miejsca pracy, które przedstawia się równie czysto jak rezultaty pracy. Pozostawia to nie tylko dobre wrażenie, lecz prowadzi również do lepszej rekomendacji.
  3. I na koniec: wyraźnie dłuższy czas użytkowania Twoich elektronarzędzi. Tutaj również obowiązuje zasada: To co zostało już odessane, nie może już osadzić się na silniku lub na stykach.

System Festool
Po prostu lepiej, gdy wszystko do siebie pasuje. Dlatego też wszystkie odkurzacze mobilne Festool wyposażone są w zintegrowany schowek na wąż, uchwyt Sys-Dock do mocowania Systainerów, a wiele modeli posiada też gniazdo modułowe. Opcjonalnie można je doposażyć w uchwyt do przesuwania lub zdejmowalny uchwyt na narzędzia. Ponadto odkurzacze są kompatybilne nie tylko ze wszystkimi narzędziami elektrycznymi i pneumatycznymi Festool, ale także z wieloma elementami wyposażenia.

 

Pobierz katalog z ofertą

Odkurzacze FESTOOL - przegląd produktów i zastosowań

Odkurzacze FESTOOL - przegląd produktów i zastosowań

[real3dflipbook id='553']

Odkurzacze mobilne FESTOOL CLEANTEC

Odkurzacze mobilne FESTOOL CLEANTEC

[real3dflipbook id='554']

Odkurzacze specjalne FESTOOL CLEANTEC

Odkurzacze specjalne FESTOOL CLEANTEC

[real3dflipbook id='555']

FESTOOL - wyposażenie odkurzaczy i materiały eksploatacyjne

FESTOOL - wyposażenie odkurzaczy i materiały eksploatacyjne

[real3dflipbook id='556']

Call Now