Bloki przygotowania powietrza

Informacje
o produkcie

Elementy przygotowania sprężonego powietrza służą do usuwania zanieczyszczeń stałych i ciekłych o różnorodnym kształcie, strukturze i gęstości (skład i stężenie zanieczyszczeń w powietrzu atmosferycznym jest zależny od lokalizacji oraz pory roku), nastawiania i utrzymywania stałego ciśnienia medium oraz nasycania sprężonego powietrza poprzez mgłę olejową. Ma to na celu zapewnienie poprawnej pracy elementów wykonawczych i sterujących. Blok przygotowania powietrza składa się z  filtra powietrza i naolejacza. Powietrze w pierwszej fazie trafia do filtra, zostaje oczyszczone z cząstek stałych i wody, a następnie zostaje wzbogacone mgłą olejową. Jest to prosty i szybki sposób poprawienia jakości sprężonego powietrza. Blok przygotowania powietrza zbudowany jest modułowo a wymienność elementów możliwa jest w obrębie danej serii.

Bloki przygotowania powietrza występują w dwóch wersjach:

  • blok przygotowania powietrza wzbogacający sprężone powietrze w mgłę olejową, składa się z filtro-reduktora o dokładności filtracji od 5 um  – 0,01 um i naolejacza
  • blok przygotowania powietrza eliminujący olej ze sprężonego powietrza, składa się z filtro-reduktora o dokładności od 5um do 0,01um i odolejacza o dokładności 0,3 um.

Nasza oferta zawiera bloki przygotowania powietrza znanych i renomowanych firm, takich jak: CKD, GAV, MICRO, RECTUS, UNIVER, PREMA.

Dołącz
do newslettera

Chcesz dostawać aktualne informacje o promocjach?
Zapisz się do Naszego Newslettera

FreshMail.pl