EN PL

Łączenie metali / Klinczing

Informacje o produkcie

Technologia klinczowania to innowacyjny proces mechaniczny do łączenia blach na zimno. Jest on oparty na przetłaczaniu na zimno łączonych płyt metalu, co jest możliwe poprzez wywieranie nacisku stempla na matrycę bez użycia dodatkowych czynników takich jak nity, drut czy elektrody spawalnicze. Stempel i matryca, poprzez punktowe wywieranie nacisku wtłacza blachy jedną w drugą tworząc solidne i mocne połączenie, którego kształt zależy od kształtu użytej matrycy.

Narzędzia Jurado znajdują niezliczone zastosowanie w pracach technicznych i są używane na całym świecie. W ofercie posiadamy wszystkie narzędzia ręczne i statyczne odpowiednie do wszelkich wymagań klienta. Ponadto gwarantujemy współpracę z klientem celem znalezienia odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

 

 

Urządzenia klinczingowe są bardzo proste w użyciu oraz łatwe do włączenia w proces produkcji. Dla funkcjonowania potrzebują jedynie sprężonego powietrza (2 do 7 bar) i mogą być używane na dwa sposoby: jako narzędzia ręczne lub jako narzędzia stacjonarne, a także są łatwe do zautomatyzowania. Proces klinczingowy nie wymaga bezpośredniego zasilania prądem, ani specjalnego systemu chłodzenia, który jest niezbędny w standardowym procesie spawania. Ponadto przetłaczanie na zimno nie wywołuje reakcji termicznych w punkcie łączenia i jego okolicach. W czasach kiedy ekologia odgrywa coraz ważniejszą rolę a europejskie przepisy wyznaczają standardy, normy dotyczące bezpieczeństwa stają się coraz bardziej restrykcyjne. Dzięki nowoczesnym technologiom narzędziom firmy Jurado nie towarzyszy wydzielanie spalin czy iskier, przez co zapewniają bezpieczeństwo i są przyjazne środowisku. Z punktu widzenia bezpieczeństwa urządzenia cechuje brak iskier i żarzących się części. Ponadto, technika wtłaczania na zimno ma niezaprzeczalną przewagę w porównaniu do innych metod łączenia a początkowa inwestycja szybko się zwraca.

 • jest to system, który nie wymaga ani dodatkowych ani pomocniczych materiałów czy elementów (np. nitów, śrub itp.) sprawiając, że łączenie jest wykonywane przy wykorzystaniu plastycznych właściwości blach.
 • jest to system, który gwarantuje większe korzyści dzięki temu, że nie produkuje odpadów.
 • cechuje się małym zużyciem energii.
 • działa natychmiastowo z możliwością wykonania łączenia w około 1 sekundę.
 • system może być obsługiwany ręcznie bądź automatycznie, więc łatwo go włączyć w proces produkcji.
 • urządzenia są bardzo poręczne.
 • nie wymagają specjalnego przygotowania powierzchni.
 • kontrola jakości montażowych urządzenia odbywa się za pomocą dostępnych narzędzi.
 • zezwala na łączenie różnych rodzajów materiałów.
 • zezwala na łączenie elementów pokrytych materiałami lakierniczymi czy blach pokrytych folią ochronną.
 • nie niszczy powłoki.
 • tworzy estetyczny punkt łączenia.
 • pozwala na łączenie aluminium.
 • łączenie tworzy solidny, trwały punkt odporny na korozję.
 • długa żywotność narzędzi.
 • niskie koszty eksploatacji.
 • brak szkodliwych oparów oraz iskrzenia

Punkty łączenia mają wysoką powtarzalność. Ich jakość może być łatwo kontrolowana za pomocą podstawowych narzędzi mierniczych.

 • w przypadku kształtu okrągłego stempel przygniata blachę do matrycy tworząc charakterystyczny grzybek, czego efektem jest okrągły hermetyczny punkt o gładkiej nienaruszonej powierzchni. Rozmiary należy porównać z wartościami podanymi w tabeli dołączonej do instrukcji urządzenia w zależności od użytego stempla i grubości
  blachy

 

 • w przypadku kształtu trapezoidalnego stempel wtłacza blachę w odpowiednio wyprofilowaną matrycę tworząc solidne, mocne i estetyczne połączenie. Rozmiary należy porównać z wartościami podanymi w tabeli dołączonej do instrukcji urządzenia w zależności od szerokości stempla oraz grubości blachy

 

 

 

__________________

 

Urządzenia amerykańskie marki BTM to szeroka gama rozwiązań ręcznych i stacjonarnych do łączenia blach na zimno.

Marka BTM jest wiodącym producentem urządzeń dla najbardziej wymagających zastosowań w dziedzinie łączenia metali poprzez clinching. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym.

Pobierz katalog z ofertą

Narzędzia klinczujące JURADO

Narzędzia klinczujące JURADO

Narzędzia klinczujące BMT 940 V-LOC

Narzędzia klinczujące BMT 940 V-LOC

Narzędzia kliczujące BMT Lance N-LOC

Narzędzia kliczujące BMT Lance N-LOC

Narzędzia klinczujące BMT OVAL-LOC

Narzędzia klinczujące BMT OVAL-LOC

Narzędzia do klinczingu BMT TOG-L-LOC

Narzędzia do klinczingu BMT TOG-L-LOC

Narzędzia do łączenia metali BTM 940-TOG-L-LOC

Narzędzia do łączenia metali BTM 940-TOG-L-LOC

Narzędzia do łaczenia blach na zimno BTM_BAYONET UG

Narzędzia do łaczenia blach na zimno BTM_BAYONET UG

Prasy BTM

Prasy BTM

Prasy ręczne BTM

Prasy ręczne BTM

Call Now