EN PL

PIHER – ściski

Informacje o produkcie

Firma PIHER, która powstała w 1957 r. od samego początku swojego istnienia zajmuje się wyłącznie produkcją narzędzi do mocowania. Konsekwencja w działaniach, skupiających się na wybraniu konkretnej ścieżki rozwoju uczyniły firmę PIHER jedną z wiodących marek na rynku europejskim i eksportera do ponad 30 krajów. Wyróżnia ją doskonała jakość produktów i całkowita gwarancja braku jakichkolwiek błędów fabrycznych.

Technologia, kreatywność i możliwości produkcyjne pozwalają na rozwój, innowacyjne i wysoce niezawodne rozwiązania, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów. Bogate doświadczenie oraz wiedza techniczna składają się na wysoką konkurencyjność produktów marki PIHER.

 

Ścisk Maxipress

Konstrukcja obu szczęk gwarantuje doskonałe trzymanie elementu. Powierzchnia dociskowa jest specjalnie zaprojektowana aby trzymać element również wtedy, kiedy ścisk znajduje się w położeniu pionowym lub poziomym.

Zalety:

 • System pozycjonujący, zapobiegający swobodnemu opadaniu dolnej szczęki
 • Zakrzywiona szczęka górna pozwala na pracę wokół kątów i wypustów
 • Rowkowana powierzchnia zapewnia optymalny uchwyt na rurach, profilach, itp.
 • Tłok ochraniający i wzmacniający gwint podczas pracy
 • Otwór w mechanizmie dociskowym pozwalający na smarowanie gwintu
 • Wymienny uchwyt w ergonomicznym kształcie
 • Antypoślizgowy hamulec dolnej szczęki
 • Multiplikuje zarówno siłę jak i prędkość posuwu dzięki podwójnemu gwintowi i trójkątnym zębom.
 • Zupełnie prosty ruch bez jakichkolwiek przekręceń.
 • Większa siła nacisku i pewniejszy uchwyt niż standardowe ściski, nawet podczas pracy pod kątem.
 • Zabezpieczony przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi: odpryskami spawalniczymi, zabrudzeniami betonem, opiłkami stali itd.

Ściski z opaską stalową

Ten ścisk daje możliwość mocnego unieruchomienia elementów względem siebie- nawet tak złożonych jak rama. Brzegi stalowej taśmy, które są wygładzone zapewniają bezpieczną pracę z urządzeniem. Ścisk wykonany z trwałych, wysokogatunkowych materiałów będzie Ci służył przez wiele lat.

Wykonanie:

 • Hartowana stalowa taśma CK67S
 • Odlewana stalowa podstawa
 • Nylonowe uchwyty
 • Zawsze precyzyjne połączenia
 • Równomierne naprężenie
 • Zaokrąglone krawędzie taśmy

Rozpórki wielofunkcyjne

Rozpórki firmy PIHER są niezastąpionymi narzędziami przy wielu różnych zadaniach. Lekkie i szybkie w montażu dają się łatwo poskładać do poręcznego rozmiaru. 450 kg udźwigu na każdą rozpórkę daje możliwość podparcia ciężkich elementów.

Zalety:
 • Uchylne, antypoślizgowe stopy dostosowują się do każdego kąta pracy
 • Stalowe rury o grubości ściany 1 mm
 • Nylonowy uchwyt wzmocniony włóknem szklanym
 • Śruba regulująca siłę nacisku
 • Unikalny, opatentowany system regulacji i blokady
 • Mechanizm sprężynowy do szybkiej blokady

 

 

Narzędzia do mocowania PIHER – jakość, której potrzebuje każda firma!

Profesjonalne narzędzia zaciskowe i rozporowe posiadają olbrzymie zastosowanie w przemyśle. Niezawodność tych elementów jest kluczowa dla użytkowników – ściski obarczone są sporą odpowiedzialnością, gdyż spoczywa na nich obowiązek scalania istotnych elementów konstrukcyjnych. Na naszym rynku szczególnie warta uwagi jest marka PIHER. Ich jasna i konsekwentna polityka rozwoju portfolio produktów przypięła im łatkę lidera. Czy zasłużenie?

Ściski – narzędzia zaciskowe o wszechstronnym zastosowaniu

Wiodącą grupą produktową PIHER są ściski. Uwagę przykuwają wyjątkowo dopracowana technologia, dobór użytych materiałów, które eliminuje większość wad, jakie są typowe dla innych narzędzi zaciskowych. Producent pomyślał o systemie pozycjonującym (dolna szczęka nie opada swobodnie), zakrzywionej szczęce górnej (umożliwia pracę wokół kątów i wypustów), a także rowkowanej powierzchni (co umożliwia optymalny uchwyt na profilach i rurach). Zaciski są tak skonstruowane, że umożliwiają docisk elementów zarówno w osi pionowej jak i poziomej.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na solidne wykonanie ścisków. Producent zadbał o antypoślizgowy hamulec dolnej szczęki, a także trwałe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opiłki stali czy zachlapania betonem. A jakie są zalety dla samego operatora narzędzi do mocowania PIHER? Cóż, z całą pewnością warto wskazać na większą siłę nacisku i pewniejszy uchwyt, względem konkurencyjnych zacisków na rynku, zwłaszcza w niestandardowym układzie, np. pod kątem. Przyjazny dla użytkownika jest kształt uchwytu, a także dodatkowy otwór, który przyspiesza i ułatwia smarowanie gwintu.

Ściski z opaską stalową – narzędzia do mocowania dla wyjątkowych zastosowań

Przeniesienie znanej nam doskonale opaski z tworzywa, do zastosowań przemysłowych, było strzałem w dziesiątkę i rozwiązało wiele problematycznych połączeń. PIHER silnie rozwinął ściski oparte na elastycznej taśmie stalowej. Połączenie jest więc z jednej strony trwałe (hartowana stal), z drugiej zaś wystarczająco plastyczne, by dopasować je do wyjątkowych warunków w przemyśle. Ściski z opaską stalową doskonale łączą elementy konstrukcyjne, np. ramy. Dzięki taśmie zwiniętej w nylonowej obudowie ścisku, samo narzędzie zaciskowe jest kompaktowe i lekkie, a pozwala na łączenie elementów, tworzących duże pole powierzchni.

Rozpórki wielofunkcyjne i ich zalety w przemyśle

Swoją ofertę narzędzi do mocowania, firma PIHER uzupełniła o rozpórki wielofunkcyjne. Jakościowe wykonanie, między innymi precyzyjny dobór surowców oraz unikalny system regulacji i blokad, sprawia, że rozpórki te są bezpieczne, a użytkownicy sięgają po nie pewną ręką. Rozpory cenione są przede wszystkim w branży budowlanej i konstrukcyjnej. Powtarzalność i wysoki poziom produkcji tych urządzeń decyduje czasem o bezpieczeństwie i życiu ludzi. Rozpórki wielofunkcyjne PIHER wykonywane są ze stali, o grubości ściany 1 mm, a uchwyty wykonywane są z połączenia nylonu i włókna szklanego.

Co jeszcze w ofercie PIHER?

Z ciekawych produktów, które znajdą zastosowanie w bardziej wyspecjalizowanych branżach, są między innymi przyssawki i uchwyty transportowe. Ciekawostką dla odbiorców mogą być także gotowe do zakupu ekspozytory, które doskonale wyposażą mały punkt dystrybucji, np. sklep narzędziowy.

 

Pobierz katalog z ofertą

Piher - profesjonalne narzędzia zaciskowe

Piher - profesjonalne narzędzia zaciskowe

[real3dflipbook id='615']

Call Now